Історія закладу освіти

В центрі дитячої творчості, як і в кожного закладу є своя історія, сторінки якої перечитуються з неабияким інтересом. Протягом своєї історії позашкільний заклад освіти реорганізовувався відповідно до принципів та засад державної політики, залишаючи провідними завдання та мету організації своєї діяльності – виховання підростаючого покоління засобами пропагування мистецьких, творчих, технічних, спортивних досягнень.

/Files/images/1.jpg

В 1977 році розпочав свою роботу «Будинок піонерів», директором у якому працювала Коваленко Алла Андріївна. Вона ж працювала і керівником гуртка «Акробатичний». На той час, молодий педагогічний колектив був сповнений ентузіазму, творчих задумів і великого бажання працювати, не дивлячись на маленьке старе приміщення (колишній садочок «Зірочка»), кімнати якого були малі і не пристосовані для гурткової роботи.

З 1982 року директором Будинку піонерів стає Берест Микола Дмитрович. Найперше, що він поставив за мету – це віднайти для закладу нове приміщення і йому це вдалося. Нарешті, те про що мріяли працівники і вихованці, здійснилось. Будинку піонерів віддали колишнє приміщення райкому партії. В нове приміщення на роботу прийшли: Литвин Петро Васильович, який навчав дітей творити чудеса з дерева; Кочерженко Луіза Альфосіївна – навчала дітей акторській майстерності, а з дівчаток робила справжніх господинь, Захарченко Віра Петрівна – вчила в’язати гачком та спицями, Гриценко Олександр Олександрович - керівник вокально-інструментального ансамблю. Гордістю Центру творчості був на той час і залишається й сьогодні «Духовий оркестр» та «Оркестр барабанщиць» – під керівництвом Ільченко Ігоря Васильовича./Files/images/2.jpg

З 1986 року директором закладу стає Потапенко Наталія Олександрівна. Почали діяти гуртки «Крій та шиття» під керівництвом Васильченко Катерини Несторівни, яка навчала дівчат моделювати і шити одяг, «Образотворчого мистецтва» - керівник Сиротенко Ольга Іванівна. На гуртку вихованці відкривали в собі невтомну жагу до творчості, пізнали одвічну гармонію фарб і почуттів.

В 1987 році директорство взяла в свої руки Калиній Петренела Василівна. Саме тоді в закладі почав працювати «Туристичний гурток», керівником якого був Демиденко Іван Володимирович. В 1988 році керівником вокально-інструментального ансамблю стає Родина Борис Миколайович, який створив студію естрадної пісні та музики «Октава». Юних вихованці студії знають не лише в районні, а й в області./Files/images/4.jpg

Великий внесок в розвиток колишнього Будинку піонерів зробила Лаптєва Надія Василівна, що заступила на посаду директора в 1990 році. З її приходом Будинок піонерів було перейменовано на Центр дитячої творчості. В центрі почав працювати гурток: «Сувенір» - керівник Горпиненко Наталія Федорівна, де виготовляли вироби зі шкіри, природного матеріалу, тканини та соломки та багато іншого. Пізніше був створений гурток «Бісероплетіння» на якому вихованці і сьогодні створюють прикраси, іграшки, сувеніри з бісеру та багато інших цікавих виробів. З великим задоволенням відвідували діти гурток народного танцю, керівником якого був Шевченко Сергій Григорович./Files/images/3.jpg

З 1990 року не лише в Центрі дитячої творчості, а й у школах Кагарлицького району почала діяти дитяча організація під назвою Спілка піонерських організацій України, яку очолювала Лаптєва Надія Василівна. Спілка об’єднала всіх талановитих і завзятих хлопчиків і дівчаток. Саме Спілка започаткувала свята, які стали традиційними для району: 3 грудня – «Повір у себе» - районний фестиваль для дітей-інвалідів, 19 грудня – «Повір у себе» - районний фестиваль дітей-сиріт. Розпочинають свою роботу гурток «Умілі руки», яким керувала Вашека Людмила Петрівна, а також гуртки: іноземної мови під керівництвом Омельченка Тараса Васильовича, «Ритмічна гімнастика» - керівник якого стала Романенко Валентина Григорівна. Вона потім змінила напрямок в роботі і створює гурток «Натуралістичний», що працює і сьогодні.

В 1997 році знову змінюється директор Центра дитячої творчості ним стає Тиска Людмила Ярославівна. ЇЇ незмінним помічником на посаді методиста працювала Коваль Лідія Семенівна, яка потім відіграє важливу роль в подальшому житті Центру творчості./Files/images/6.jpg

2000-2001 навчальний рік видався для Центру дитячої творчості досить важким, двічі пройшла зміна керівництва. У 2000 році директором стає Литвин Петро Васильович, колишній керівник гуртка «Деревообробний», який пропрацював на посаді директора досить недовго, вирішивши для себе, що це не його покликання і повернувся знову творити чудеса з дерева, навчаючи цьому дітей.

З січня місяця 2001 року директором Центру дитячої та юнацької творчості стала енергійна жінка, відмінник освіти України Коваль Лідія Семенівна. /Files/images/Sem.jpg Вона намагалась постійно застосовувати і впроваджувати інноваційні методи і форми роботи як з дітьми, так і з керівниками творчих об’єднань. Саме Лідія Семенівна започаткувала в 1999 році роботу школи раннього розвитку – студії «Малючок», яка й на сьогоднішній день працює на даній ниві.

У 2017 році на посаду керівника закладу було призначено молодого, енергійного, креативного педагога Тетяну Олександрівну Васильчук/Files/images/таня.jpg

Йшов час. Змінювалися директори закладу, збільшувався педагогічний колектив, з’являлись нові таланти, розвивались обдарування але незмінним залишався дух взаємоповаги, розуміння, свободи в виборі шляхів розвитку. Адже керівники гуртків знають, що лише завдяки розумінню і підтримці кожної окремої дитини можна навчити великому мистецтву творити.

Сьогодні в Комунальному закладі Кагарлицької районної ради «Кагарлицький районний центр дитячої та юнацької творчості» налічується близько 1700 дітей віком від 5 до 18 років. З ними працюють 25 педагогів, які допомагають вихованцям розвинути свої обдарування, знайти своє місце в майбутньому дорослому житті.

Ласкаво просимо в Кагарлицький центр дитячої та юнацької творчості. Тільки з нами – майбутнє обдарованих дітей району та міста!

Кiлькiсть переглядiв: 744